Запам'ятовування слів та дитячі "не хочу"
- Alena Galaichenko
- 7 черв. 2021 р.
- Читати 1 хв
Запам'ятати, чи вивчити нові слова, буцімто англійською чи українською, це завжди було складним ділом. Ще зі школи, пам'ятаю, нам задавали вчити по 10-15 слів за раз. І загалом, від уроку до уроку, це й не так багато, АЛЕ! Скажімо чесно один одному, коли ми сідали за діло? Та звісно, ввечері перед уроком. І нічого не лізло в голову.
Так само і з нашою малечею. В цьому швидкому світі ми хочемо від них забагато. Щоб були великими математиками, знали досконало правила української мови, вчили швидко вірші, та й ще були ерудитами, а шахи, танці, співи, скрипка..... Стоп, а англійська!
І звісно, заставляючи їх вчити по 20 слів за раз, вони нам демонструють всі свої "таланти" та "не хочу".
А давайте спробуємо вчити по 2-3 слова вдень. Прокинулися, зробили всі ранкові вправи, або, навіть до них, прочитали одне слово. Спробували запам'ятати, прочитати, вимовили, а потім ще раз по літерам і наостанок записати англійське слово декілька разів. Одне, лише одне слово. До обіду спробуйте повторити всі етапи з ранковим словом декілька раз. І от в обід, запевняю, ваше дитя буде знати це слово.
Таким чином, ми зможемо навчити малих не лише простому нудному запам'ятовуванню слів, а осмисленому навчанню. Щоб вони розуміли, що потрібно знати не лише переклад та вимову, але й написання слів.
Бо вивчення будь-якого матеріалу за принципом " нам задали на уроці, якось треба здати, бо буде кричати вчитель" екстраполюється потім і на навчання в цілому, шкільне, чи університетське. Дуже шкода дивитись на те, коли талановита людина живе за законом "трьох З" - Зазубрив, Здав, Забув.

Comments