top of page

Як запам’ятовувати англійські слова швидко і легко


1. Читання

Це легкий, веселий і розслаблюючий спосіб розширити свій словниковий запас. Під час читання ви запам’ятаєте нові слова, навіть не усвідомлюючи цього. Читання дозволяє побачити, як слова використовуються в реченнях, і дозволяє зрозуміти їх з допомогою контекстних підказок. Ви можете читати все, що хочете! Книги, комікси, блоги або журнали. Можете купити книгу рецептів і вивчати їх, або читати дитячу книжку для своїх дітей. Є тисячі статей в інтернеті, новинні сайти… Знайдіть те, що вам подобається, і просто читайте. Це кращий спосіб зануритися в середовище багатої і різноманітної лексики.


2. Слова-магніти

Що ви бачите щодня? Свій холодильник. Клейте на нього нові слова. Так, кожного разу, коли ви будете заходити на кухню, щоб перекусити чи випити води, вони будуть потрапляти вам на очі. Існує безліч різних наборів слів-магнітів, які можна придбати в магазинах або на Amazon. Обов’язково переконайтеся, що ці слова для вас не знайомі. Ви навіть можете зробити свої власні магніти і додавати слова, які потрібно вивчити. Ви зможете складати речення з ними прямо під час перекусів. Весело і смачно.


3. Споріднені слова

Якщо ви просто вивчили слово “care” (піклування), не зупиняйтеся на цьому. У словнику або інтернеті знайдіть похідні від цього слова і вирази, у яких його використовують. Наприклад: careful, careless, to take care (обережний, безтурботний, піклуватися). Бачите? Ви почали з одного слова, а вивчили ще три. Саме тому, що їхній зміст пов’язаний, легше зрозуміти і запам’ятати значення кожного з них.



4. Складання речень

Ви коли-небудь чули цитату Бенджаміна Франкліна: “Скажіть мені, і я забуду. Вчіть мене, і я запам’ятаю. Залучіть мене, і я навчуся”? Отже, ви вивчили нове слово і навіть зрозуміли, коли і як його використовувати. Але для вашого мозку цього недостатньо. Щоб знову згадати це слово через певний час, треба щоб ви його активно використовували зараз. Складіть десять речень із різними варіаціями цього слова. Використовуйте їх, читайте, промовляйте.


5. Картинки

Малюйте невеликі картинки, які відображають зміст кожного нового слова. Звучить дивно? Однак, це працює. Кожну мить ми сприймаємо дуже багато інформації і тільки незвичайний образ наш мозок обов’язково виділить і зверне на нього увагу. Ми влаштовані так, щоб швидко вловлювати і сприймати саме візуальну інформацію. Тому намалюйте кумедну картинку, що асоціюється у вас зі словом, яке ви хочете вивчити, і вашому мозку буде легше його запам’ятати.


6. Синоніми/антоніми

Метод полягає в тому, щоб учити слова з протилежними значеннями (антоніми) і слова зі схожими значеннями (синоніми) – парами. Наприклад, angry/rejoice – сердитися/радіти (антоніми) і angry/irate – сердитий/розгніваний (синоніми). Ми згадуємо схожі і протилежні речі легше, тому що вони “склеюються” у нашій свідомості. Також цей метод містить у собі запам’ятовування слів за групами. Якщо ви просто вивчили слово «giant» (велетень), ви можете запам’ятати його, подумавши про групу слів, до якої воно належить — huge, great, immense, massive, gigantic (великий, величезний, масивний, гігантський). Це водночас допомагає вивчити ще більше слів.


7. Нотатки

“Сказане відлітає, написане залишається”. Це означає, що коли ви вивчаєте нові слова, то маєте їх записувати, щоб була можливість у будь-який момент повернутися до них. Відмінний лайфхак — завжди носіть із собою блокнот і олівець або встановіть програму для нотаток на телефоні. Кожного разу, коли ви зустрічаєте якесь нове, корисне слово або фразу, — чи то під час розмови з кимось, перегляду фільму або читання книжки — збережіть їх на телефоні, ноутбуці або запишіть у блокнот. Так ви зможете переглянути записане, коли у вас буде вільна хвилинка.


8. Картки

Flashcards — дуже популярний спосіб вивчення нових слів. Картки належать до матеріалів, які допомагають візуалізувати нову лексику. Суть цього методу вкрай проста: беремо невеликий аркуш паперу, на одній стороні пишемо слово, яке потрібно запам’ятати; за необхідності — проставляємо наголос. Якщо не впевнені у вимові — додаємо транскрипцію. Пишемо кілька прикладів його використання — фраз або коротких речень. На зворотному боці картки пишемо переклад слова. Ви можете гортати ці картки, промовляючи нові слова і запам’ятовуючи їхній переклад. Якщо слово запам’яталося — відкладаєте картку в бік, якщо ні — кладете вниз колоди, щоб знову повернутися до нього пізніше.


9. Мнемоніка

Мнемонічні прийоми зараз дуже популярні в школах іноземних мов. Наприклад, фонетична асоціація слова. У рідній мові підбираєте і запам’ятовуєте слово або словосполучення, схоже на іноземне, яке потрібно запам’ятати. Як приклад, можна навести слово «puddle» (калюжа), що дуже просто запам’ятовується в такому реченні: «він падав у калюжу». Існують цілі словники, в яких подібних прикладів безліч. Суть цього методу полягає в такій послідовності: до певного англійського слова потрібно підібрати звукову асоціацію українською мовою. Після цього варто придумати фразу, віршик, сценку чи історію з правильною асоціацією і грамотним перекладом. Все, що залишається – це запам’ятати історію. Наступні 2-3 дні фразу повторюєте кілька разів на день. Пригадуєте фразу за ланцюжком: «іноземне слово – звуковий асоціативний ряд – текст (історія) – переклад». Фахівці стверджують, що після чотирьох днів повторення певної фрази, слово запам’ятовується, а потреба в ланцюжку відпадає.

10. Повторення

“Повторення – ключ до успіху”. Це правда. Щоб запам’ятати щось, ви маєте повторювати, повторювати, повторювати. Щодня виділяйте трохи часу для вивчення нової лексики. Не важливо, який саме спосіб запам’ятовування ви оберете, важливо, щоб ви займалися цим регулярно.

 
 
 

Comments


22-12-36-Z.jpg

Little Wizards

© 2020 Alena Galaichenko. Сайт создан на Wix.com

  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • LinkedIn Clean Grey
bottom of page